Dzień Wody w grupie „Leśne Ludki”.

„ …Dzięki wodzie wszystko żyje,
Każdy ją na świecie pije,
Mały kwiatek, wielkie drzewo,
Które pnie się, aż pod niebo.

Wodę, piją także dzieci,
Taką co ze źródła leci,
Bo by rosnąć, aby żyć,
Trzeba czystą wodę pić.”

W dniu 23 marca przedszkolaki  z grupy „Leśne Ludki” ubrane w różnych odcieniach koloru niebieskiego świętowały Światowy dzień wody. Wspólnie poprzez różnorodne działania i zabawy dowiedziały się wiele cennych informacji na temat wody. Bardzo interesujące dla maluszków okazały się eksperymenty z wodą: dowiedziały się co pływa a co tonie, jak powstaje deszcz oraz jak woda wędruje w przyrodzie i zmienia kolory. Dzieci poznały różne sposoby wykorzystania wody i w jaki sposób należy ją oszczędzać. Ponadto wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki o wodzie i śpiewaliśmy piosenkę :„Kropelka wody robi „KAP”. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną  przestrzenne kropelki wody. 

Poprzez takie działania od najmłodszych lat uczymy dzieci jak ważne znacz

enie ma woda dla życia na Ziemi. To był bardzo interesujący dzień d

la naszych przedszkolaków.