Aktywność luty 2020

Obchody Walentynek

14.02. 2020 r. na  grupie IV i VI zorganizowane zostały Walentynki. Dzieci kilka dni przed obchodami tego dnia napisały na specjalnych karteczkach ” laurkę” w postaci walentynki i wrzuciły do specjalnego pudełka. W dniu Walentynek wszystkie życzenia zostały rozdane dzieciom. Dodatkowo dzieci otrzymały przeróżne słodkości, m.in w postaci lizaków w kształcie serduszek, cukierków czy pierniczków. Najważniejsze w tym dniu było kultywowanie tradycji walentynkowej, zachęcenie dzieci do okazywania uczuć innym osobom ( kolegom, koleżankom, rodzicom i bliskim),  nawiązywanie  kontaktów interpersonalnych w czasie wspólnych zabaw, rozwijanie u dzieci poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej.

Materiał opracowała: Szustkiewicz Natalia

Bal karnawałowy dla dzieci

17.02.2020 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy przygotowany specjalnie dla dzieci. Czas spędzony w tym dniu umilił nam zespół Kinder Sid, czyli Flinston i Velma. Dzieci w tym dniu wcieliły się w swoich ulubionych bohaterów z bajek i nie tylko,  m.in Spider Man, Elsa, Batman,Policjant,  Czarny Kot i wiele wiele innych. Największymi atrakcjami dla dzieci były zabawy przygotowane przez prowadzących, bańki mydlane, piana, dym, kolorowe światła. Dzieci zjadły również słodkości oraz wypiły sok przygotowany przez panie kucharki z naszego przedszkola.  Głównym celem balu  była wspólna zabawa, która przyniosła dzieciom wiele radości. Szkoda, że następny bal dopiero za rok…

Materiał opracowała: Natalia Szutkiewicz

Dzień dinozaura

21.02. 2020 r.  w grupie V i 26.02. 2020 r. w grupie II odbył się „DZIEŃ DIOZAURA”. Tego dnia przedszkolną salę wypełniły Tyrnozaury, Stegozaury, Triceratopsy, Diplodoki, Pterodaktyle i inne jaszczury z minionych epok. W prehistoryczny świat przeniosły nas opowiadania i wiersze, a z pomocą naszych przedszkolaków kącik w sali zamienił się w prawdziwy jurajski park. Dzieci brały udział w rozmaitych zagadkach, zabawach, kolorowały ulubione dinozaury, poznawały ich nazwy, klasyfikowały, poznały hipotezę wyginięcia dinozaurów, wykonały grupowe prace plastyczne. Największą radość wzbudziła u dzieci zabawa w „Uciekającego dinozaura” oraz wyszukiwanie szczątków dinozaura. Wielu tego dnia zabłysnęło swoją wiedzą, inni natomiast z dociekliwością pytali o więcej;)

Materiał opracowała: Natalia Szustkiewicz